O firmie

Projekt Manufaktura Plastiku rozpoczął się w 2014 roku, a przyczyną jego powstania było odkrycie nowej w owym czasie w Polsce technologii druku przestrzennego i wieloletnie doświadczenie w branży strzeleckiej i outdoorowej. U podstaw pomysłu leżało opracowywanie i wytwarzanie dedykowanych rozwiązań dla strzelców sportowych, pneumatycznych, myśliwych i osób spędzających czas na świeżym powietrzu zgłębiając tajniki survivalu czy puszczaństwa.

Cel który nam przyświeca od początku było opracowanie i produkcja wyrobów które są odpowiedzią na faktyczne potrzeby użytkownika a nie produktami dostosowanymi tylko do danej potrzeby. Stąd też wszystkie nasze produkty, zanim trafią do sprzedaży, testowane są w rzeczywistych warunkach przez kilka miesięcy. Testerami są osoby, które są np. aktywnymi strzelcami. Używają faktycznie naszych produktów i mają postawiony jeden cel: sprawdzić je pod każdym względem w trakcie użytkowania, nawet jeśli trzeba będzie zniszczyć produkt. W tym wszystkim najważniejszą kwestią jest aby po testach powiedzieć nam, co poprawić aby był jeszcze lepszy.

Początki nie były łatwe, gdyż technologia druku przestrzennego i wiedza o niej były trudno dostępne. Większość drukarek obecna w owym czasie była nie tylko droga ale także okazywały się one nie perspektywiczne a ich rozwiązania szybko stawały się przestarzałe. Kolejni producenci pojawiali się i znikali z rynku, zostawiając użytkowników swoich drukarek i rozwiązań bez wsparcia. Kolejnym czynnikiem była mała różnorodność dostępnych materiałów i programów do projektowania. Od początku inwestowaliśmy w najbardziej obiecujące i przemyślane rozwiązania i technologie, stąd w naszym parku maszyn od lat znajdują się drukarki takich firm jak Zortrax i Prusa.

Druk na Zortraxie

Jednak były to wyzwania z którymi chętnie chcieliśmy się zmierzyć i dzięki temu, nabraliśmy niezbędnego doświadczenia i wiedzy pozwalającej nam dobierać odpowiednie rozwiązania, materiały i sposoby projektowania w zależności od potrzeb danego projektu. Przez te kilka lat przetestowaliśmy różne drukarki, materiały, programy do projektowania. Nie obyło się też bez błędów i ślepych uliczek. Ale zgodnie z maksymą: chcieć to móc, tylko inaczej - codziennie uczymy się czegoś nowego i podejmujemy się kolejnych wyzwań. Z czasem również, nasze pole działań powiększyło się o termoformowanie materiałów czy wykorzystanie do produkcji gotowych komponentów produkowanych na wtryskarkach.

Kabura na Spirita latarkę i zapalniczkę

Zwrotem w naszej działalności był 2020 rok, kiedy to poproszono nas o pomoc w produkcji adapterów do masek, których używali ratownicy medyczni. W marcu i kwietniu tego roku okazało się, że system opieki zdrowotnej jest nie wydolny. Ludzie, którzy jeździli do osób potrzebujących nie mieli podstawowych środków aby móc wykonywać swoją pracę w bezpiecznych warunkach. Sami zaopatrywali się w maski różnych firm, jednak bardzo szybko na rynku zabrakło filtrów, które umożliwiły normalne oddychanie. Wybawieniem okazały się filtry używane przy resustytacji, dostępne w dużych ilościach i mające odpowiednia klasę filtracji. Jednak trzeba było połączyć te dwa elementy i tu świetnie sprawdził się druk 3D. Praktycznie w ciągu kilku dni pojawiły się w internecie gotowe projekty adapterów do najpopularniejszych masek.

Ratownicy z adapterami

Było naszym obowiązkiem pomóc, więc rozpoczęliśmy produkcję dostępnych w internecie projektów adapterów do masek. Najpierw wykonywaliśmy je z własnych materiałów, później znalazło się wiele osób, które pomogły nam nabyć kolejne kilogramy materiału z którego mogliśmy produkować niezbędne adaptery.  W tym czasie zajęliśmy się też ich dystrybucją wśród Warszawskich ratowników medycznych. Gdy tylko pierwsze partie trafiły do użytkowników, zaczęły spływać kolejne zamówienia z całej Polski. Przekazaliśmy w ten sposób nieodpłatnie ponad 1000 adapterów do masek dla ratowników medycznych w całej Polsce!

Mamy nadzieję, że ten rozdział jest już zamknięty i obecnie skupiamy się na dostarczeniu klientom najwyższej jakości produktów do użytku w domu, na strzelnicy czy w czasie podróży. Naszym autorskim rozwiązaniem jest system MHS (Magnetic Holder System), który ma za zadanie zwiększyć pojemność szafy na broń. Jest to realizowane przez całą rodzinę uchwytów magnetycznych, w których można przechowywać: broń, magazynki czy tłumiki. Całość jest systemem komplementarnym i każdy z elementów można dowolnie łączyć ze sobą, aby indywidualnie skonfigurować ustawienie w swoim sejfie.


System MHS nie jest jedynym naszym autorskim rozwiązaniem. W ofercie znajdziecie m. in.:

- uniwersalną kaburę do przenoszenia magazynków pistoletów w kalibrze od .22 lr do .45 ACP, która może służyć również na co dzień - do noszenia pod rękom multitoola większość znanych producentów.
- okładziny do pistoletów firmy CZ poprawiające chwyt broni. Są to dwa z wielu rozwiązań które produkujemy, a kolejne będą sukcesywnie pojawiać się w naszej ofercie.
- szybkoładowarki do magazynków pistoletów sportowych w kalibrze .22 lr.

Nasza oferta powiększa się systematycznie i wprowadzamy do niej kolejne rozwiązania mające ułatwić życie.

Prócz naszych produktów ze stałej oferty podejmujemy się również opracowywania i wdrażania projektów z którymi przychodzą do nas klienci. Do tej pory pomogliśmy już: żeglarzom, rolnikom, mechanikom samochodowym, fotografom, modelarzom i innym. Z racji naszego doświadczenia, wiedzy i zasobów jesteśmy w stanie zaproponować klientom rozwiązania niedostępne na rynku i przygotowane według ich potrzeb i pomysłów.

Forma do podkładek

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl